Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Przyczyny strat ciepła w budynku

Straty ciepła spowodowane są głównie jego przenikaniem przez przegrody zewnętrzne - ściany, okna, dach i podłogi na gruncie.

W budynkach z wentylacją grawitacyjną - w znacznej mierze straty ciepła w budynku spowodowane są tym, że wentylacja taka wyciąga z wnętrz zanieczyszczone powietrze wraz z ciepłem, a na jego miejsce - przez różne nieszczelności domu - wprowadza zimne powietrze zewnętrzne. Pewne ilości ciepła uciekają z pomieszczeń przez niepożądane nieszczelności, a także wskutek otwierania drzwi wejściowych i okien.

Zmniejszenie strat ciepła w budynku powoduje zredukowanie jego zapotrzebowania na ciepło, dzięki czemu zmniejszają się koszty jego eksploatacji.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania