Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Przyczyny strat ciepła w budynku

Straty ciepła spowodowane są głównie jego przenikaniem przez przegrody zewnętrzne - ściany, okna, dach i podłogi na gruncie.

W budynkach z wentylacją grawitacyjną - w znacznej mierze straty ciepła w budynku spowodowane są tym, że wentylacja taka wyciąga z wnętrz zanieczyszczone powietrze wraz z ciepłem, a na jego miejsce - przez różne nieszczelności domu - wprowadza zimne powietrze zewnętrzne. Pewne ilości ciepła uciekają z pomieszczeń przez niepożądane nieszczelności, a także wskutek otwierania drzwi wejściowych i okien.

Zmniejszenie strat ciepła w budynku powoduje zredukowanie jego zapotrzebowania na ciepło, dzięki czemu zmniejszają się koszty jego eksploatacji.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania