Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Eksploatacja domu energooszczędnego

Kompleksowe podejście do oszczędzania energii da oczekiwane efekty w postaci znacznie niższych rachunków za eksploatację domu (zużycie prądu i koszty
ogrzania domu).

Po ważnych decyzjach dotyczących wyboru działki, projektu i systemu grzewczego warto zastanowić się nad ekspoloatacją domu energooszczędnego. Warto wyposażyć dom w sprzęty pobierające jak najmniej energii: podgrzewacz do wody, pralkę, lodówkę i zmywarkę w najwyższej klasie A++.

Warto też pamiętać, że ekspoloatacja domu energooszczędnego to także codzienne czynności sprzyjające energooszczędności: zmywanie w zmywarce nie pod kranem, ograniczenie ogrzewania na noc i czas wyjazdów, zrezygnowanie z codziennych kąpieli na rzecz natrysku, płukanie zębów wodą ze szklanki zamiast z odkręconego kranu, gaszeniu niepotrzebnych świateł.

opr. Joanna Dąbrowska

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania