Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Eksploatacja domu energooszczędnego

Kompleksowe podejście do oszczędzania energii da oczekiwane efekty w postaci znacznie niższych rachunków za eksploatację domu (zużycie prądu i koszty
ogrzania domu).

Po ważnych decyzjach dotyczących wyboru działki, projektu i systemu grzewczego warto zastanowić się nad ekspoloatacją domu energooszczędnego. Warto wyposażyć dom w sprzęty pobierające jak najmniej energii: podgrzewacz do wody, pralkę, lodówkę i zmywarkę w najwyższej klasie A++.

Warto też pamiętać, że ekspoloatacja domu energooszczędnego to także codzienne czynności sprzyjające energooszczędności: zmywanie w zmywarce nie pod kranem, ograniczenie ogrzewania na noc i czas wyjazdów, zrezygnowanie z codziennych kąpieli na rzecz natrysku, płukanie zębów wodą ze szklanki zamiast z odkręconego kranu, gaszeniu niepotrzebnych świateł.

opr. Joanna Dąbrowska

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania