Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
DOMPLAN
Powierzchnia użytkowa
117.40m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Eksploatacja domu energooszczędnego

Kompleksowe podejście do oszczędzania energii da oczekiwane efekty w postaci znacznie niższych rachunków za eksploatację domu (zużycie prądu i koszty
ogrzania domu).

Po ważnych decyzjach dotyczących wyboru działki, projektu i systemu grzewczego warto zastanowić się nad ekspoloatacją domu energooszczędnego. Warto wyposażyć dom w sprzęty pobierające jak najmniej energii: podgrzewacz do wody, pralkę, lodówkę i zmywarkę w najwyższej klasie A++.

Warto też pamiętać, że ekspoloatacja domu energooszczędnego to także codzienne czynności sprzyjające energooszczędności: zmywanie w zmywarce nie pod kranem, ograniczenie ogrzewania na noc i czas wyjazdów, zrezygnowanie z codziennych kąpieli na rzecz natrysku, płukanie zębów wodą ze szklanki zamiast z odkręconego kranu, gaszeniu niepotrzebnych świateł.

opr. Joanna Dąbrowska

Zdaniem eksperta

Wiele osób odkłada decyzję o remoncie z obawy nie tylko o koszty tego przedsięwzięcia, ale też czas jego trwania. Materiały schnące przez wiele godzin i przedłużające się prace wykończeniowe nierzadko zmuszają do spędzenia kolejnych dni poza domem czy mieszkaniem i pogłębiają frustrację spowodowaną niekomfortową sytuacją. A można wszystko zrobić w ciągu weekendu. Jak się przygotować i jak zralizować taki remont?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania