Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Lider Zielonej Energii - konkurs dla samorządów gminnych

W ramach projektu "Nasza Gmina Chroni Klimat" Fundacji Promocji Gmin Polskich organizowany jest konkurs, którego celem jest wypromowanie dobrych przykładów przedsięwzięć ekoenergetycznych w gminach w zakresie aktywnego wspierania wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Konkurs "Lider Zielonej Energii? ma pomóc w skutecznej wymianie informacji i doświadczeń pomiędzy gminami w zakresie podejmowanych przedsięwzięć proekologicznych w dziedzinie gospodarki energetycznej, kreować pozytywny wizerunek gmin oraz zachęcać samorządy lokalne do współpracy na rzecz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Projekt "Nasza Gmina Chroni Klimat" realizowany jest przez Fundację Promocji Gmin Polskich - jej komórkę edukacyjną Europejską Wszechnicę Samorządową - i jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Priorytetowego "Wspieranie realizacji programów edukacyjnych w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej oraz w ramach kampanii informacyjno-promocyjnych" - kategoria II "Energetyka Przyjazna Środowisku".

Partnerem strategicznym projektu jest Serwis Samorządowy PAP oraz eksperci z doświadczonych organizacji i instytucji zajmujących się odnawialnymi źródłami energii, jak Mazowiecka Agencja Energetyczna.

Na stronie www.eko-gminy.pl dostępny jest formularz zgłoszeniowy dla samorządów gminnych, zainteresowanych uczestnictwem w konkursie "Lider Zielonej Energii?.

źródło: www.samorzad.pap.pl
zdjęcie: Eko-Gminy.pl

Dodano: 2010-09-07

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej