Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Zmiany w programie "Rodzina na Swoim"

Od 2011 r. program "Rodzina na Swoim" zostanie ograniczony, a za dwa lata zlikwidowany. Ministerstwo Infrastruktury zamierza zaprzestać przyjmowania wniosków o kredyty preferencyjne po 31 grudnia 2012 roku.

Z założeń do projektu nowelizacji ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania wynika, że w pierwszej kolejności zostaną obniżone limity cenowe. Jednocześnie resort zmieni zasady wyliczania limitów w gminach sąsiadujących z miastami wojewódzkimi oraz w byłych miastach wojewódzkich.

Kolejna zmiana w programie "Rodzina na Swoim" rozszerzy grupę beneficjentów o osoby samotne oraz żyjące w związkach partnerskich. Ostatnia zmiana, wchodząca w życie 1 stycznia 2011 r., dotyczy maksymalnego wieku docelowego kredytobiorcy, który określono na 35 lat. Od 1 lipca 2011 r. nie będzie można zaciągnąć kredytu preferencyjnego na używane mieszkanie.

źródło: Pb
zdjecie: Wawel Service

Dodano: 2010-09-24

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej