Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Więcej mieszkań w programie ?Rodzina na Swoim?

Od 1 października 2010 r. obowiązywać będą nowe limity cenowe mieszkań w programie rządowych dopłat do kredytu. Jak podaje Home Broker, w 7 miastach wojewódzkich nastąpi wzrost górnej granicy cen średnio o 3,2%, co spowoduje większą dostępność lokali.

Zmiany najmocniej odczują kupujący mieszkanie w Warszawie, gdzie limit wzrośnie o ponad 13%. Oznacza to, że w programie "Rodzina na Swoim" będzie można nabyć lokal w cenie 9 080,40 zł za m2. Dzięki nowym limitom wprowadzonym przez wojewodę mazowieckiego, wszystkie mieszkania w naszej inwestycji przy ul. Człuchowskiej w Warszawie będą dostępne w programie. Ucieszy to na pewno tych, którzy do tej pory wstrzymywali się z kupnem własnego ?M?, mówi Bartłomiej Rzepa, prezes Wawel Service.

W pozostałych miastach wojewódzkich zmiany limitów nie są już tak spektakularne. Podniesienie górnej granicy cen metra kw w Krakowie, Lublinie, Katowicach, Kielcach i Olsztynie spowoduje wzrost liczby dostępnych w programie mieszkań o 6%. W Krakowie limit wzrośnie zaledwie o 0,4% , co w przypadku naszych inwestycji nie wpłynie na liczbę mieszkań kwalifikujących się do rządowych dopłat. Wszystkie realizowane przez nas obecnie projekty spełniają warunki programu "Rodzina na Swoim", mówi Rzepa.

Jedynie w Gdańsku limity cen pozostaną bez zmian. W Białymstoku z kolei zmaleją, powodując tym samym zmniejszenie dostępności lokali w programie z 68% na 62%.

opr.: Anna Gumowska
zdjęcie: www.uwagafinanse.pl

Dodano: 2010-09-27

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej