Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Nowe zasady oceny wyrobów azbestowych

Pokrycia z azbestuWłaściciele obiektów zawierających niebezpieczny azbest nie będą już przesyłali oceny możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów azbestowych nadzorowi budowlanemu.

Takie zmiany przewiduje nowelizacja rozporządzenia w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest, która weszła w życie 18 września br. Właściciel bądź zarządca obiektu nadal będą jednak zobowiązani do sporządzania takiej oceny, tyle że według nieco innych zasad, ustalonych w załączniku do rozporządzenia.

Wykonawcy prac polegających na usuwaniu bądź zabezpieczaniu azbestu muszą pamiętać, by zamiar ich wykonania zgłosić co najmniej siedem dni przed rozpoczęciem prac nadzorowi budowlanemu, inspektorowi pracy oraz inspektorowi sanitarnemu.

źródło: Rzeczpospolita
zdjecie: Aneta Sadlik

Dodano: 2010-10-12
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej