Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Zielone budownictwo tematem Sympozjum, Expo i Gali PLGBC

4 i 5 listopada br. w Krakowie odbędzie się najważniejsza w Polsce konferencja o budownictwie zrównoważonym. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC). Udział w tym dwudniowym wydarzeniu pozwoli uczestnikom przystąpić do elitarnego egzaminu akredytacyjnego LEED Green Associate.

Po ogromnym sukcesie pierwszej konferencji PLGBC w październiku 2009 r., w której udział wzięło prawie 200 osób z wiodących firm w branży, w tym roku organizatorzy spodziewają się 350-500 osób. Program zapowiada się szalenie interesująco ? wśród prelegentów obecność potwierdziły światowe autorytety w tej tematyce: Profesor John Spengler z Harvard School of Public Health oraz Jane Henley, CEO World Green Building Council.

Podczas sesji plenarnej w czwartek wystąpi również szereg specjalistów związanych z zielonym budownictwem: Agnes Vorbrodt-Schurma, Założycielka, Dyrektor Wykonawcza i wice prezydent PLGBC, która przedstawi wykład na temat aktualnych odkryć z dziedziny budownictwa zrównoważonego oraz Peter Richards, Senior Advisor to the Director General of REEEP (Renewable Energy and Energy Efficiency Partnership) który wypowie się w kwestii powiązania budownictwa ekologicznego z technologią i rynkiem energii odnawialnej.

Podczas konferencji będzie można wysłuchać prelekcji prof. nzw. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz, właścicielki pracowni Kuryłowicz & Associates, na temat budownictwa dostępnego, które jest istotnym elementem budownictwa zrównoważonego. Sesję plenarną zakończy podsumowanie wydarzeń tego roku oraz wniosków sympozjum przez Założyciela i Prezydenta PLGBC, wykładowcy na uniwersytecie Harvarda oraz właściciela firmy VvS | Architects & Consultants - Rafała Schurma.

Drugą częścią wydarzenia będzie pięć interesujących dyskusji panelowych. Każdy z paneli rozpocznie się szeregiem krótkich prezentacji przykładów pierwszych zielonych realizacji w Polsce.

Główną atrakcją kongresu będzie wieczorna gala. Podczas tej ekskluzywnej uroczystości wręczone zostaną nagrody dla najbardziej ekologicznych budynków, wnętrz i projektów w Polsce. Budownictwo ekologiczne jest jedynym możliwym kierunkiem rozwoju dla naszego kraju. Cały świat zmierza w tym kierunku, i Polska ma szansę być w absolutnej czołówce. Na Gali PLGBC obecna będzie każda osoba i firma, która pragnie liczyć się w branży budownictwa zrównoważonego w Polsce, mówi Agnes Vorbrodt-Schurma.

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie szkoleniom z zastosowania systemów LEED i BREEAM w Polsce, prowadzonych przez doświadczonych konsultantów pracujących nad pierwszymi w Polsce projektami starającymi się bądź posiadającymi te certyfikaty.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

budynek z certyfikatem LEED-NC

BorgWarner Turbo Systems Poland - pierwszy i jedyny do tej pory budynek w Polsce z certyfikatem LEED-NC. Konsulting ekologiczny - VvS | Architects & Consultants


PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania  zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC) to organizacja pozarządowa, której celem statutowym jest promocja w Polsce budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. PLGBC jest jedyną organizacją w Polsce posiadającą akredytację stowarzyszenia World Green Building Council jako "Established Council".

źródło i zdjęcie: PLGBC

Dodano: 2010-10-22

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej