Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

"Dzień Troski o Środowisko" - Rodzinny piknik ekologiczny

Już po raz drugi organizowany będzie całodzienny rodzinny piknik ekologiczny "Dzień Troski o Środowisko", którego Patronem jest ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Rodzinny piknik ekologiczny "Dzień Troski o Środowisko" odbędzie się 27 listopada br. w Centrum Handlowym M1 w Markach w godzinach 10:00 - 21:00. Każda osoba, która przyniesie w tym dniu zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. zużytą świetlówkę, popsuty telewizor czy od lat nieużywaną kuchenkę mikrofalową) otrzyma świetlówki energooszczędne.

Imprezie, która odbędzie się w specjalnie przygotowanym eko-miasteczku przed CH M1 w Markach, towarzyszyć będą liczne działania edukacyjne, mające podnosić wiedzę zebranych w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytymi świetlówkami oraz innymi rodzajami elektrośmieci. "Dzień Troski o Środowisko" uświetniony będzie koncertami wspaniałych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej - Mezo, Ani Wyszkoni i zespołu Pectus.

Odbierz świetlówki za elektrośmieci

Każdy, kto tego dnia przyniesie ze sobą elektrośmieci otrzyma od jednej do pięciu nowych wysokiej jakości świetlówek - w zależności od wielkości i ilości przyniesionego sprzętu. Za małe elektorśmieci, takie jak np. zużyta świetlówka, myszka lub telefon komórkowy będzie można otrzymać jedną świetlówkę. Za żelazko lub czajnik - 2 świetlówki; monitor komputerowy, odkurzacz - 3; telewizor, kuchenkę mikrofalową - 4; a za lodówkę lub pralkę - 5. Świetlówki będą rozdawane aż do wyczerpania zapasów - zatem zapraszamy już od samego rana.

"Dzień Troski o Środowisko" to zabawa dla całej rodziny

Gwarantowana dobra zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek. Od samego rana prowadzone będą liczne konkursy sprawdzające ekologiczną wiedzę oraz pokazy artystyczne. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli rysować i kolorować specjalne książeczki. W M1 wystawione będą również interaktywne eksponaty przybliżające zasady prawidłowego postępowania z elektrośmieciami. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

źródło i zdjęcie: www.zuzyteswietlowki.pl

Dodano: 2010-11-26

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej