Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Młody Kraków ? Czysty Kraków

W ramach projektu "Czysty Kraków - Lepsze Życie - podnoszenie świadomości oraz wiedzy mieszkańców w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami" w dniu 27 listopada br. odbędzie się w Krakowie specjalny happening.

Tego dnia Bonarka City Center zaprasza na spotkanie poświęcone ekologii, ochronie środowiska oraz poprawie jakości i estetyki życia w mieście. W trakcie imprezy, by podkreślić wagę dbania o środowisko, promowane będą torby na zakupy wielokrotnego użytku. Rozdanych zostanie 20 000 sztuk toreb ekologicznych wraz z broszurami tematycznymi, dotyczącymi utrzymania czystości i gospodarowania odpadami w Krakowie. Zainteresowani odbiorą je u wolontariuszy ze Stowarzyszenia SIEMACHA. Będzie ich można poznać po specjalnych koszulkach z hasłem happeningu: "Młody Kraków - Czysty Kraków".

W trakcie sobotniego happeningu odbędą się także liczne konkursy, pokazy i koncerty, m.in. konkursy z nagrodami, związane z wiedzą o środowisku i świadomością ekologiczną. "Czysty Kraków - Lepsze Życie" to impreza, która ma na celu edukację i podniesienie świadomości mieszkańców Krakowa w dziedzinie ekologii: wszyscy wiemy, że ochrona środowiska jest ważna, nie każdy jednak wie, jak - tak na prawdę - można w bardziej efektywny i prawidłowy sposób dbać o naturę i aktywnie działać na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Eko wydarzeniu towarzyszy także wystawa tematyczna, poświęcona projektowi. Można ją oglądać w Bonarce (poziom -1) w dniach 24 - 28 listopada. Głównymi mecenasami eventu są: Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa oraz ZiKiT.

źródło: www.centrumpr.pl
zdjęcie: www.mmkrakow.pl

Dodano: 2010-11-26

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej