Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ekologiczna farba do wnętrz PROLATEX nagrodzona statuetką TOP Builder 2011

Farby Kabe ProlatexFirma Farby KABE otrzymała prestiżowe wyróżnienie statuetką Top Builder 2011, w kategorii najlepszego produktu, za wprowadzenie na rynek  ekologicznej farby do wnętrz PROLATEX.

Statuetka TopBuilder to uznana na polskim rynku budowlanym nagroda przyznawana przez redakcję miesięcznika Builder i Kapitułę Wyróżnień innowacyjnym produktom i rozwiązaniom budowlanym. W ramach uroczystości rozdano nagrody wyróżniającym się przedstawicielom z sektora budownictwa i nieruchomości.

Firma Farby KABE otrzymała statuetkę za najbardziej innowacyjny produkt. PROLATEX z najnowszej oferty Farby KABE, to produkt spełniający najwyższe wymagania norm unijnych. To farba  lateksowa o podwyższonej odporności na szorowanie i działanie wilgoci, szczególnie polecana także do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu m. in. na korytarzach, klatkach schodowych, w obiektach użyteczności publicznej, przychodniach i szpitalach. PROLATEX to ekologiczna farba do wnętrz - produkowana w nowoczesnej niskoemisyjnej formule, zapachowo neutralna (nie zawiera LZO).

Firma Farby Kabe Polska działa od 1995 roku  i wytwarza wysokiej jakości, profesjonalne produkty chemii budowlanej do elewacji i wnętrz oraz farby w dwóch zakładach - w Katowicach i Bielsku-Białej. W ciągu 15  lat działalności w Polsce, Farby Kabe ugruntowały swoją pozycję wiodącego producenta tynków i produktów na elewacje. Dziś, oprócz szerokiego asortymentu produktów chemii budowlanej  i farb dostarczamy na rynek kompletne systemy ociepleń i specjalistyczne systemy do renowacji.

źródło i zdjęcia: Farby KABE

Dodano: 2010-12-08

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej