Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Energooszczędny dom modułowy Editio Family

Firma Wolf System stworzyła nowy dom modułowy Editio Family - idealny dla czteroosobowej rodziny - niewielki, jasny budynek z dużym, skośnym dachem. Dom może poszczycić się doskonałymi parametrami termicznymi, co pozwala zaliczyć go w poczet domów energooszczędnych.

Dom Editio Family, mimo iż powstaje z prefabrykowanych modułów, nie jest pozbawiony indywidualnego rysu. Nasz gust uzewnętrznić możemy bowiem wybierając kolor tynku akrylowego, który podkreśli wygląd elewacji, a także barwę podbitki dachu, parapetów oraz drewnianych elementów zewnętrznych. W ten sposób - łącząc projekt najlepszych designerów z własnymi upodobaniami estetycznymi - będziemy mogli cieszyć się dokładnie takim domem, jaki sobie wymarzyliśmy.

Dom Editio Family firmy Wolf System, chociaż na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie filigranowego, doskonale nadaje się dla czteroosobowej rodziny, ale sprawdzi się również jako dom dla pary lub pary z jednym dzieckiem. Skrywa on w sobie bowiem aż 114 m2 powierzchni użytkowej. Projektanci firmy Wolf System z myślą o wygodzie domowników, całą tę przestrzeń zaplanowali w sposób jak najbardziej funkcjonalny i ergonomiczny.

Największą część parteru zajmuje przestronny salon połączony z jadalnią oraz kuchnia (w zależności od potrzeb - otwarta lub zamknięta), w której wygospodarowana została również praktyczna spiżarnia. Na tym poziomie odnajdziemy również toaletę i dodatkowe pomieszczenie gospodarcze o powierzchni prawie 5 m2, które przeznaczyć można na gabinet, garderobę czy składzik. Poddasze mieści natomiast trzy duże sypialnie oraz dużą, wygodną łazienkę.

Dom Editio Family firmy Wolf System to nie tylko elegancki projekt i komfortowe wnętrze. To również szereg zalet charakterystycznych dla domów modułowych. Przede wszystkim budownictwo tego typu, dzięki wykorzystaniu prefabrykatów, pozwala oszczędzić wiele czasu - dom w stanie surowym zamkniętym gotowy jest już po 4-6 tygodniach, a w stanie deweloperskim po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Zastosowanie drewna jako głównego materiału konstrukcyjnego sprawia również, że domy modułowe są ekologiczne i doskonale nadają się dla alergików.

źródło i zdjęcie: Wolf System Sp. z o.o.

Dodano: 2010-12-16

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej