Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

ITB i SSO wspólnie szkolą wykonawców prac ociepleniowych

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) oraz Instytut Techniki Budowlanej (ITB) podjęły współpracę w zakresie upowszechniania standardów jakości wykonania dociepleń. Eksperci SSO i ITB poprowadzą autorski kurs dla montażystów izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynków.

Pierwsze - pilotażowe, czterodniowe szkolenie odbędzie się 25-28 stycznia 2011 r. w siedzibie ITB w Warszawie.

Prawidłowo zaprojektowane i wykonane izolacje termiczne, w świetle potrzeby oszczędzania energii, stają się istotnym obszarem zainteresowania inwestorów. Obserwujemy w krajach Unii Europejskiej wyraźną tendencję do organizowania działań zmierzających do potwierdzania kompetencji wykonawców usług ociepleniowych. Ich formą jest właśnie certyfikacja firm wykonawczych i ich personelu przez stronę trzecią. Korzyścią z uczestnictwa w szkoleniu jest możliwość uzyskania certyfikatu kompetencji personelu stanowiącego potwierdzenie wiedzy i umiejętności pracownika w zakresie montażu izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynków przez niezależną i uznaną jednostkę na rynku wyrobów budowlanych, jaką jest Instytut Techniki Budowlanej, mówi mgr inż. Barbara Dobosz, kierownik Zakładu Certyfikacji ITB.

Program kursu opracowali wspólnie wysokiej klasy specjaliści SSO i ITB. Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom niezbędnej, aktualnej wiedzy na temat podstaw formalnych i zasad wykonywania ociepleń budynków oraz doskonalenie praktycznych umiejętności wykonywania robót ociepleniowych. Kursanci najpierw zapoznają się z zagadnieniami teoretycznymi, takimi jak certyfikacja i typologia wyrobów ETICS oraz metody wykonania i konserwacji elewacji. Następnie, pod kierunkiem doświadczonych instruktorów, samodzielnie zainstalują fragment ocieplenia. Szkolenie zakończy sprawdzian wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie zajęć.

Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania wybitnie przyczynią się do rozwoju profesjonalnego rynku usług wykonawczych w branży systemów ociepleń. Kolejnym etapem współpracy ITB i SSO będzie specjalistyczne szkolenie dla osób nadzorujących wykonywanie robót ociepleniowych, inspektorów nadzoru, projektantów i dostawców technologii ETICS, podkreśla Jacek W. Kulig, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń.

Szczegółowe informacje na temat kursu i karta zgłoszenia uczestnictwa dostępne są na stronie ITB. Zaświadczenie o ukończeniu kursu z potwierdzeniem zdanego egzaminu będzie upoważniało do uzyskania - na preferencyjnych warunkach - certyfikatu kompetencji personelu, wydawanego przez Zakład Certyfikacji ITB.

źródło i zdjęcie: Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)

Dodano: 2010-12-22

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej