Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2011

W dniach 11-14 stycznia 2011 r. odbędzie się w Poznaniu jubileuszowa dwudziesta edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2011. Tematem przewodnim targów będzie "Zrównoważone budownictwo - Inwestycja w przyszłość".

Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień we wszystkich dziedzinach działalności człowieka i funkcjonowania gospodarki. "Zrównoważone budownictwo" to świadome kierowanie się zasadami ekonomii, ekologii i ergonomii w budownictwie, mające na celu optymalizację sprawności energetycznej budynku, zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności użytkowej oraz zminimalizowanie skutków oddziaływania na środowisko naturalne.

Ekspozycję Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2011 wzbogacają liczne przestrzenie specjalne i dynamiczne pokazy, na których w atrakcyjny i widowiskowy sposób prezentowane są najnowsze technologie i materiały budowlane.

Ekspozycje specjalne na targach BUDMA 2011 to:

  • Budownictwo pasywne,
  • BudShow - dom zrównoważony,
  • Wioska Domów Drewnianych,
  • Pokazy Sztuki Dekarskiej,
  • Nowoczesny Warsztat Ciesielski,
  • Budynek bez barier - Nowość,
  • Salon Podłóg - Nowość,
  • Ekspozycja ceramiki budowlanej,
  • Kamień w budownictwie.

źródło: www.budma.pl

Dodano: 2011-01-05

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej