Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Gminy udzielą dotacji na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Od 2011 r. gminy będą udzielać dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. O pieniądze będą mogli starać się m.in. właściciele domów jednorodzinnych i wspólnoty mieszkaniowe.

Według nowelizacji ustawy Prawo ochrony środowiska tego typu przedsięwzięcia będą mogły być dofinansowane bezpośrednio z budżetu gminy lub powiatu na zasadzie dotacji celowej. Dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków będą przyznawane: osobom fizycznym, wspólnotom mieszkaniowym, osobom prawnym, przedsiębiorcom oraz gminnym lub powiatowym osobom prawnym.

Zasady udzielania dofinansowania mają być ustalane w drodze uchwały przez radę gminy lub radę powiatu. Przekazywanie dotacji celowej ma następować na podstawie umowy z samorządem.

Zgodnie z przyjętym przez parlament i zaakceptowanym przez prezydenta rozwiązaniem, dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na mogą być udzielane wyłącznie ze środków związanych z opłatami i karami środowiskowymi, które trafią do budżetów gmin i powiatów od 1 stycznia 2011 r.

źródło: www.samorzad.pap.pl
zdjęcie: Ecomotyl

Dodano: 2011-01-06
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej