Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

PLGBC Green Building Polska bez Sapphire i Expo XXI

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC) postanowiło zrezygnować ze współpracy z Sapphire Ventures oraz EXPO XXI przy organizacji Green Building Polska w dniach 18-20 kwietnia 2011. Konferencja i szkolenia odbędą się w dniach 12-13 kwietnia 2011, również w Warszawie.

Nowe miejsce wydarzenia zostanie podane w ciągu następnych 2 tygodni.

Green Building Polska składać się będzie z najwyższej jakości konferencji oraz całodniowego szkolenia z zastosowania systemu LEED i BREEAM w Polsce. Wśród prelegentów będą międzynarodowi i krajowi specjaliści z branży budownictwa zrównoważonego. Część szkoleń będzie prowadzona bezpośrednio przez wykładowców z USGBC oraz BRE.

W dniu 12 kwietnia br. odbędzie się PLGBC President's Dinner, w formie uroczystej kolacji dla liderów rynku.

Szkolenia zapewnią wiedzę na podstawowym oraz zaawansowanym poziomie zarówno w zakresie stosowania certyfikacji LEED i BREEAM w Polsce jak również istotnych informacji oraz wyników najnowszych światowych badań z zakresu budownictwa zrównoważonego oraz emisji CO2, a także materiałów i jakości powietrza we wnętrzach. Pierwsze szkolenie z serii szkoleń dla managerów zapewni kompendium wiedzy z zakresu budownictwa ekologicznego, związanej z nim ekonomii oraz zastosowania wiodących certyfikacji wielokryterialnych LEED i BREEAM.

Kluczem Green Building Polska będzie publiczne otwarcie certyfikacji ekologicznych produktów i materiałów. Przewodniczący Komisji PLGBC ds. Certyfikacji Produktów i Materiałów przedstawi wyniki badań, zasady certyfikacji oraz pierwsze w Polsce produkty i materiały, które uzyskają certyfikację podczas rozpoczętego już procesu pilotażowego.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Sekretariacie PLGBC w Krakowie. PLGBC zwraca uwagę, że nie posiada (ani nigdy nie posiadało) biura ani sekretariatu w Warszawie.

źródło: PLGBC

Dodano: 2011-01-25

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej