Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Wymień zużyte baterie i telewizory na przetwory!

Nie masz co zrobić ze starym radiem? Zepsute roboty kuchenne i odkurzacze zalegają w piwnicy? Stare baterie zaśmiecają szuflady? Odwiedź stoisko ERP Polska w każdą pierwszą sobotę miesiąca na BioBazarze na terenie starej fabryki Norblin w Warszawie.

5 lutego 2011 r. ERP Polska otwiera stały punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) oraz zużytych baterii.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca począwszy od 5 lutego w godz. 8-17 wszyscy warszawiacy będą mogli bezpłatnie oddać niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie. 5 lutego br. za każdą sztukę takiego sprzętu lub 10 sztuk zużytych baterii odwiedzający stoisko ERP Polska otrzymają słoik dżemu, konfitur albo pikli, wytwarzanych według tradycyjnych receptur przez Fundację Domy Wspólnoty Chleb Życia.

Warto pojawić się na BioBazarze. To miejsce unikatowe dla mieszkańców, rolników i turystów! Miejsce zdrowych zakupów, wyborne dla fanów kuchni i gotowania, ekologicznej żywności i zdrowego i zrównoważonego stylu życia. BioBazar mieści się przy ul. Żelaznej 51/53 na terenie dawnej fabryki Norblin.

źródło: www.uw.edu.pl
zdjęcie: Rp

Dodano: 2011-02-01

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej