Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Niskie koszty budowy i utrzymania domu

Ceny nośników energii rosną i według prognoz ekonomistów, będą rosnąć. Między innymi z tego powodu, od początku 2009 r. obowiązują nowe warunki techniczne dotyczące lepszej izolacyjności cieplnej przegród budowlanych.

Współczynnik przenikania ciepła wszystkich ścian zewnętrznych pomieszczeń ogrzewanych nie może przekraczać wartości U=0,30 W/(m2K). Tym samym dominacja konstrukcji wielowarstwowych w wyścigu o najniższe koszty ogrzewania domu wydawała się być przesądzona i ostateczna.

Z nowych bloczków YTONG ENERGO można teraz szybko zbudować ścianę jednowarstwową nawet o współczynniku U=0,19 W/(m2K).

Dziesięć projektów domów jednorodzinnych, zaprojektowanych pierwotnie z zastosowaniem przegród dwuwarstwowych, zostało adaptowanych do technologii jednowarstwowej. Projekty domów: Antałek Beta, Majka Beta, Koliba Rex, Chaber Beta, Zoja Lux, Smolik, Prymulka, Krab Alfa, Ślężan, Koliba-2 mają ściany zewnętrzne z bloczków YTONG ENERGO o grubości 36,5 cm (U=0,25 W/(m2K) i 48 cm (U=0,19 W/(m2K). Geometrię konstrukcyjnych elementów żelbetowych dostosowano w nich do parametrów wytrzymałości ciepłego betonu komórkowego.

Nasza nowa oferta skierowana jest do Inwestorów, którzy chcą oszczędzać zarówno podczas długich lat eksploatacji domu, jak i w trakcie jego budowy. Dodatkowo naszych Klientów zainteresować może fakt, że do niektórych projektów domów oprócz nowoczesnego materiału ściennego proponujemy także inne, ciekawe modyfikacje funkcjonalne, powiększając paletę rozwiązań architektonicznych w obrębie "Rodzin projektów", informuje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton.

Ściany jednorodne mając przewagę w tempie wznoszenia i prostocie konstrukcji, gwarantowały zawsze niższe nakłady na robociznę, a więc mniejszy koszt budowy. To okazało się równie ważne dla inwestorów, jak niskie koszty ogrzewania oraz zmotywowało producentów materiałów budowlanych do współzawodnictwa. Podjęli wyzwanie rzucone przez wyśrubowane wskaźniki i stworzyli konstrukcyjny lekki beton komórkowy o jeszcze mniejszej gęstości.

Bloczki YTONG ENERGO to odpowiedź na oczekiwania przyszłych Inwestorów, którzy chcą wznieść dom energooszczędny w krótkim czasie, a za razem uzyskać przegrody zewnętrzne o wysokiej jakości. Wysoka termoizolacyjność ścian z bloczków YTONG ENERGO oraz długi czas oddawania ciepła, pozwalają na zmniejszenie zużycia energii zarówno na ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku, mówi Piotr Harassek, Xella Polska.

źródło i zdjęcie:  www.archeton.pl

Dodano: 2011-02-02

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej