Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Zbiórka elektrośmieci w Rzeszowie

W ramach porozumienia Gminy Miasta Rzeszów z Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S. A. w Warszawie oraz rzeszowską firmą EkoTop Sp. z o. o. kolejny rok na terenie Rzeszowa zbierane będą elektrośmieci.

Ruszyła kolejna akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego z gospodarstw domowych.

Od września 2007 r. do grudnia 2010 r. zebrano blisko 209 ton tych niebezpiecznych odpadów, w tym ponad 69 ton w 2010 r. Dotychczasowe efekty zbiórki pokazują, że mieszkańcy Rzeszowa są świadomi konieczności odpowiedniego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Wzorem roku ubiegłego utrzymana zostanie liczba tzw. "punktów czasowych". Na 2011 r. zaplanowano 42 zbiórki, gdzie w wybrane soboty w godzinach od 8 do 13 pracownicy firmy Eko-Top będą przyjmować od mieszkańców Rzeszowa zużyty sprzęt. Ponadto odpady te będzie można bezpłatnie oddać do firmy Eko-Top w Rzeszowie, gdzie w godzinach pracy spółki funkcjonuje stały punkt zbiórki elektrośmieci.

Szczegółowy harmonogram zbiórki elektrośmieci dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Rzeszów.

źródło: www.rzeszow.pl
zdjęcie: www.yp.pl

Dodano: 2011-02-10

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej