Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Zmiana na stanowisku prezesa Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej

23 lutego br. dotychczasowy wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) Jarosław Mroczek zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Zarząd PSEW tego samego dnia jednogłośnie powołał w jego miejsce Krzysztofa Prasałka, który do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa.

Jarosław Mroczek pozostał w zarządzie stowarzyszenia. Swoją decyzję Jarosław Mroczek argumentował dużą liczbą obowiązków, które ma poza pracą w PSEW.

"Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej to przecież organizacja, którą dwanaście lat temu wraz z kilkoma osobami tworzyłem. Dzisiaj jest to potężna organizacja, zrzeszająca ponad 90 podmiotów gospodarczych. Moje działania w PSEW związane są zarówno z sukcesami, jak i oczywiście z porażkami. Tych pierwszych jest na szczęście więcej, energetyka wiatrowa, między innymi dzięki działalności PSEW, może, choć z trudem, rozwijać się w Polsce. Sukcesy te są zasługą wszystkich członków PSEW (...).

Niektóre rzeczy prawdopodobnie można było zrobić lepiej i szybciej. Za niedociągnięcia, złe pomysły i zaniechania przepraszam. Tych, którzy być może myśleli nieco inaczej, widzieli rozwiązania wielu problemów w inny sposób, niż to sugerowałem - także przepraszam. Pewnie często mieli rację. Niestety kierowanie taką organizacją, prowadzenie tak wielu spraw, wymaga podejmowania trudnych i czasami niepopularnych decyzji. Starałem się zawsze to czynić, mając na uwadze interes jak największej części z wszystkich członków PSEW" napisał w oświadczeniu Jarosław Mroczek.

źródło: wnp.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

Dodano: 2011-02-28

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej