Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Okna TYTANOWEtermo jeszcze cieplejsze

Współczynnik przenikania ciepła ramy okien TYTANOWYCHtermo PVC wynosi teraz jedynie Uf=1,0 W/m2K. Doskonały wynik potwierdziły najnowsze badania przeprowadzone przez Instytut Techniki Budowlanej.

Szczegółowej analizie pod kątem energooszczędności poddane zostało okno TYTANOWEtermo wykonane na bazie 5-komorowego profilu Bruegmann o szerokości 73 mm. Badanie przeprowadzono w styczniu br. według normy PN-EN 12412-2:2005.

Lepsze parametry termiczne to przede wszystkim efekt zastosowania najnowszej generacji Wzmocnień Termicznych MS. Te unikalne na rynku wzmocnienia wykonane są ze specjalnych kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych poliuretanową pianką (w standardowych produktach najczęściej wykorzystuje się tylko stal). Dzięki temu jakość termiczna ramy jest wyższa o około 33% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Opatentowana i ciągle udoskonalana technologia, opracowana została przez komórkę badawczo-rozwojową MS więcej niż OKNA.

Współczynnik Uw przykładowego okna TYTANOWEGOtermo o rozmiarach 1230x1480 mm wyposażonego w innowacyjny system wzmocnień oraz szybę SUPERtermo (Ug=0,5W/m2K) wynosi obecnie 0,80W/m2K. Produkt spełnia zatem wymogi nie tylko budownictwa energooszczędnego, ale także pasywnego.

Parametry termiczne okien w dowolnych rozmiarach można sprawdzić za pomocą kalkulatora energetycznego dostępnego na stronie www.uvalue.ms.pl.

źródło i zdjęcie: MS więcej niż OKNA

Dodano: 2011-03-08

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej