Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Formalności budowlane załatwimy przez Internet

Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt założeń do ustawy o redukcji obowiązków informacyjnych oraz o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Projekt umożliwia załatwianie niektórych formalności budowlanych przez Internet.

Zgodnie z projektem Ministerstwa Gospodarki inwestor będzie mógł za pomocą Internetu załatwić formalności budowlane, czyli  o zakończeniu budowy i zamiarze przystąpienia do użytkowania obiektu państwowe inspekcje: Sanitarną, Pracy oraz straż pożarną. Drogą elektroniczną będzie mógł także zawiadomić starostę o zmianie kierownika budowy lub robót oraz inspektora nadzoru inwestorskiego czy projektanta sprawującego nadzór autorski. Z kolei kierownik budowy będzie mógł poinformować budującego o wpisie do dziennika budowy na temat wstrzymania robót wykonanych niezgodnie z projektem. Każde takie zawiadomienie powinno być opatrzone zwykłym podpisem elektronicznym identyfikującym nadawcę. Projekt jest na etapie uzgodnień międzyresortowych.

źródło: Rzeczpospolita
zdjęcie: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Dodano: 2011-03-17

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej