Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Program VIP - Najlepsze Okna, Drzwi, Bramy Garażowe

Z początkiem kwietnia 2011 r. oficjalnie rozpoczęła się IV edycja Programu VIP - Najlepsze Okna, Drzwi, Bramy Garażowe. Program co roku przyciąga kilkudziesięciu czołowych producentów stolarki w Polsce.

Organizatorem  Programu "VIP - Najlepsze Okna, Drzwi, Bramy Garażowe" jest portal Infookno.pl. Produkty zgłoszone do konkursu muszą posiadać stosowne certyfikaty i wyniki badań w laboratoriach, potwierdzające ich najwyższą jakość. Spełnione muszą być nie tylko wymogi specjalnie powołanej niezależnej kapituły Programu VIP, ale przede wszystkim Klientów, którzy przy wyborze stawiają na energooszczędność, trwałość i funkcjonalność stolarki otworowej, co w konsekwencji przekłada się na energooszczędność domu.

Główne kategorie, które będą oceniane to: energooszczędność dla okien z segmentu Plus i Premium oraz dźwiękochronność w podziale na różnego rodzaju okna, drzwi i bramy garażowe. Organizatorzy Programu poszerzyli kategorie konkursowe związane z bezpieczeństwem m.in. o Bramę Garażową antywłamaniową Securio czy  Przeciwpożarową roletę/bramę zewnętrzną Firestop.

Producenci stolarki mogą zgłaszać swój udział w jednym lub kilku obszarach tematycznych Programu VIP - Najlepsze Okna, Drzwi, Bramy Garażowe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas wieńczącej program uroczystej Gali VIP.

źródło i zdjęcie: www.infookno.pl

Dodano: 2011-04-07

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej