Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Dzień Ziemi z PLGBC już dziś

W dniach 13-14 kwietnia br. w Warszawie Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) wraz z wieloma liderami rynku budownictwa zrównoważonego w Polsce świętuje Dzień Ziemi. Wykłady i szkolenia z zakresu BREEAM i LEED uzupełniono o Green Building Tour, czyli możliwość obejrzenia pierwszych certyfikowanych projektów w Warszawie.

Dzisiejsza konferencja, organizowana w ramach Dnia Ziemi omówi szereg ważnych zagadnień z zakresu budownictwa zrównoważonego. Głównym akcentem wydarzenia będzie prezentacja Michaela Della Barba z bostońskiej firmy EH&E na temat energooszczędności i wydajności budynków podczas całego cyklu życia obiektu.

Tematy poruszone w trakcie wykładów PLGBC Green Building Education to:

  1. Wstęp do budownictwa zrównoważonego, WorldGBC, koszt zielonych budynków, porównanie wiodących systemów wielokryterialnej oceny budynków - Agnes Vorbrodt-Schurma, PLGBC.
  2. Case studies - Rafał Schurma, PLGBC.
  3. Jak używać systemu BREEAM w Polsce? Case studies - Magdalena Stretton, WSP Enviro.
  4. Jak ocenić i ulepszyć istniejące budynki? Narzędzia dla właścicieli i zarządców nieruchomości. Porównanie: LEED-EBOM i BREEAM In Use - Agnes Vorbrodt-Schurma, PLGBC; Hans van de Sanden & Dr Marcin Gawroński, Grontmij.
  5. Przegląd sytuacji prawnej budownictwa zrównoważonego w Europie - KACZOR KLIMCZYK PUCHER WYPIÓR ADWOKACI Spółka Partnerska.
  6. High performance over the entire building life cycle, benefits of commissioning, case study Shapiro Center - Michael Della Barba, EH&E.
  7. Przyszłość architektury w Polsce - budownictwo zrównoważone jako rozwiązanie.

14 kwietnia, zainteresowani będą mieli okazję odwiedzić pierwsze projekty w Warszawie, które albo już uzyskały bądź ubiegają się o prestiżowy certyfikat LEED: Poleczki Business Park oraz Skanska Green Office, LEED-CI Silver.

--------------------------
Na zdjęciu: Poleczki Business Park w Warszawie, projekt i rendering: UBM Polska, konsulting ekologiczny: VvS | Architects & Consultants

źródło i zdjęcie: PLGBC

Dodano: 2011-04-13

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej