Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Relacja z "Forum spalania biomasy"

W dniach 20-21 kwietnia 2011 r. w Częstochowie odbyło się I Ogólnopolskie "Forum spalania biomasy", które w całości poświęcone było problematyce wykorzystania tego paliwa w przedsiębiorstwach wytwarzających energię.

"Forum spalania biomasy" miało charakter konferencyjno-pokazowy. Podczas dwóch dni organizator spotkania gościł ponad 200 przedstawicieli kluczowych przedsiębiorstw sektora energetycznego, kadrę naukową jak również najważniejszych dostawców rozwiązań dla tego sektora.

W pierwszym dniu na auli głównej Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Politechniki Częstochowskiej odbyła się część konferencyjna, natomiast w dniu 21 kwietnia br. wszyscy uczestnicy mieli okazję zwiedzić najnowocześniejszą instalację do spalania biomasy w Polsce - Częstochowską Elektrociepłownię Fortum.

Od strony merytorycznej "Forum spalania biomasy" wspierała Rada Programowa pod przewodnictwem prof. Wojciecha Nowaka Dziekana Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Politechniki Częstochowskiej, w skład której wchodzili: prof. Adam Guła, prof. Jan Kozłowski, prof. Andrzej Szlęk, dr Krystyna Kubica, Karol Teliga.

Gospodarzem Honorowym Forum była Politechnika Częstochowska oraz firma Fortum, natomiast Patronat Honorowy objęły następujące instytucje: Polska Izba Biomasy, Polski Ruch Czystrzej Produkcji, Polskie Towarzystwo Biomasy POLBIOM, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Udział najważniejszych Polskich specjalistów zapewnił szerokie spojrzenie na stan wykorzystania biomasy w sektorze polskich przedsiębiorstw energetycznych. W tegorocznej edycji udział wzięli m. in.:

 • prof. Wojciech Nowak - Dziekan Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Politechniki Śląskiej,
 • prof. Jan Popczyk - Społeczna Rada Narodowego Programu Redukcji Emisji,
 • prof. Stanisław Jeżowski, Instytut Genetyki PAN,
 • prof. Adam Guła, Wydział Paliw i Energii AGH,
 • prof. Andrzej Szlęk i dr Krystyna Kubica z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej,
 • prof. Jan Kozłowski - Instytut Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego,
 • Karol Teliga - Prezes Polskiego Towarzystwa Biomasy POLBIOM,
 • Andrzej Schroeder - Prezes Zarządu Elektrociepłowni Białystok,
 • Janusz Szlanta - Prezes Zarządu Elektrociepłowni Andrychów,
 • Wacław Wielgosz - Wiceprezes Zarządu Elektrowni Stalowa Wola,
 • Marek Raniszewski - Członek Rady Nadzorczej Widok Energia,
 • Sebastian Wawrzyniak - Foster Wheeler Energia Polska,
 • Ryszard Kowalik - Zastępca Dyrektora Technicznego Elektrowni Rybnik,
 • Mieczysław Sobkowiak - Specjalista ds. eksploatacji urządzeń blokowych GDF SUEZ Energia Polska,
 • dr Krzysztof Krasowski - Dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Energa Kogeneracja,
 • Arkadiusz Repczyński - Główny Specjalista ds. procesów biomasowych Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich,
 • Krzysztof Kowalczyk - Specjalista ds. rozwoju i ochrony środowiska Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Lubań.

Forum zostało zorganizowane w formie III bloków tematycznych. Oprócz części merytorycznej uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wieczornym Business Party.
I edycję "Forum spalania biomasy" wspierało liczne grono patronów medialnych, które angażowały się w w promocję przedsięwzięcia. Wśród nich były serwisy należące do Grupy BudujemyDom.pl: Ekobudowanie.pl oraz InstalacjeB2B.pl.

źródło i zdjęcia: www.cbepolska.pl

Dodano: 2011-04-28

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej