Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Nowy system drzwi zewnętrznych GENEO?

System drzwi zewnętrznych GENEO to innowacyjny technologicznie produkt, spełniający nie tylko najwyższe oczekiwania inwestorów, ale i wymagania przyszłości. Przy jego projektowaniu wykorzystano niezwykle stabilne tworzywo kompozytowe RAU-FIPRO z włóknem szklanym, zastosowane wcześniej w systemie okiennym.

Poszerzona została rodzina oferowanych na naszym rynku produktów GENEO. Rewolucyjne tworzywo RAU-FIPRO zapewnia profilom niezwykłą stabilność i wysoką odporność na odkształcenia. Dzięki temu, w większości przypadków można zrezygnować ze stosowania wzmocnień stalowych.

Eliminacja stali, będącej przyczyną strat ciepła spowodowanych przez mostki termiczne sprawia, iż profile GENEO mają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Uzyskiwany parametr współczynnika przenikania ciepła Ud, dla drzwi wykonanych z systemu profili GENEO, może wynosić nawet 0,51 W/m2K.

Więcej informacji o systemach GENEO znajduje się na stronie www.rehau.pl/geneo.

źródło i zdjęcie: REHAU

Dodano: 2011-05-19

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej