Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

"Czas na Wnętrze" zwycięzcą w konkursie GrandFront 2010

Okładka magazynu Czas na Wnętrze ze stycznia 2010 r. zwyciężyła w kategorii czasopism o domu i ogrodzie w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2010. Jej autor, Jakub Tarnowski, został uhonorowany Nagrodą ArtFront przyznawaną zwycięzcom poszczególnych kategorii konkursowych.

Wydawcą czasopisma Czas na Wnętrze jest AVT-Korporacja Sp. z o.o. , która wydaje m.in. miesięcznik Budujemy Dom oraz Informator Rynkowy Budownictwa Jednorodzinnego.

Nagroda ArtFront jest dla nas tym większym zaszczytem i wyróżnieniem, iż jesteśmy najmłodszym tytułem zakwalifikowanym do finału, a nagrodę otrzymała pierwsza, historyczna okładka Czasu na Wnętrze, którą magazyn zadebiutował w styczniu 2010 r., mówi Marta Siesicka, redaktor naczelna miesięcznika.

Laureatów Konkursu wyłoniło trzydziestoosobowe Jury, w którym zasiedli uznani twórcy grafiki prasowej: dyrektorzy artystyczni, wykładowcy uczelni plastycznych, fotograficy oraz wydawcy. Przy ocenie zgłoszonych prac Jury kierowało się spójnością przekazu wizualnego i merytorycznego, poziomem realizacji graficznej oraz zgodnością stylistyczną z charakterem tytułu.

fot. M. Obara fot. E. Tarnowska

Nagrody przyznawane w organizowanym w tym roku po raz dziewiąty Konkursie na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2010, to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienia dla twórców grafiki prasowej. Konkurs jest miejscem prezentacji najbardziej twórczych, pomysłowych i profesjonalnie przygotowanych okładek gazet i czasopism.

Laureaci nagród głównych oraz zwycięzcy w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali statuetkami zaprojektowanymi przez rzeźbiarkę Hannę Jelonek z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

opr.: Redakcja

Dodano: 2011-05-25

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej