Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Przybywa architektów z uprawnieniami

Izba Architektów RP zrzesza aż 9838 architektów, którym bezpiecznie powierzać możemy opracowywanie projektów, zwłaszcza jeśli potrzebujemy uzyskać pozwolenie na budowę. Zlecając usługi architektowi, warto  sprawdzić czy jest członkiem samorządu zawodowego - obowiązkowej organizacji posiadającej kodeks etyki i gwarantującej inwestorom możliwość składania reklamacji.

Informację o aktualnej liczbie członków Izby Architektów RP według stanu na dzień 5 maja 2011 r. podała redakcja oficjalnego magazynu Izby, w związku z drukiem swojego najnowszego numeru. Majowo-czerwcowy "Zawód:Architekt? trafi jak zawsze do wszystkich członków Izby, czyli aktywnych zawodowo architektów uprawnionych do legalnego wykonywania dokumentacji dla celów uzyskania pozwolenia na budowę. Czasopismo dostępne jest także jako bezpłatne e-wydanie na stronie www.zawod-architekt.pl.

źródło i zdjęcia: Zawód:Architekt

Dodano: 2011-05-27

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej