Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Prezydencja Polski w Unii Europejskiej patronem medialnym targów RENEXPO? Poland

Targi RENEXPO? Poland,  najmłodsze przedsięwzięcie Grupy REECO, zostały objęte patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Patronat Polskiej Prezydencji w Radzie UE w połączeniu z tradycją Grupy REECO przyczyni się do tego, że targi te będą centralną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń z dziedziny energii ze źródeł odnawialnych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej Polska obejmuje 1 lipca 2011 r. Polska ma ogromny potencjał w dziedzinie energii ze źródeł odnawialnych i rok 2011 to wspaniała okazja, aby pokazać to światu. Również jednym z celów polskiej prezydencji jest ochrona środowiska i klimatu, a co za tym idzie także pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Z tego tez powodu polska prezydencja nazywana jest "zieloną prezydencją".

Jesteśmy dumni z tego, ze Grupa REECO może kontynuować swoją dobrą współpracę z Unią Europejską teraz także w Polsce, podkreśla manager projektów międzynarodowych w Grupie REECO Avena Gall-Tamas. Po sukcesie targów RENEXPO? Central Europe w maju na Węgrzech, które miały patronat Węgierskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, powstaje kolejna możliwość współpracy na poziomie europejskim.

Tematy Międzynarodowych Targów Energetycznych RENEXPO? Poland są doskonałym uzupełnieniem programu prezydencji. Bioenergia jest tematem centralnym.

Międzynarodowym Targom Energetycznym RENEXPO? Poland towarzyszyć będą tematy:

1. Odnawialne źródła energii i zdecentralizowana produkcja energii:

 • energia wiatrowa,
 • energia wodna,
 • energia solarna,
 • geotermia,
 • fotowoltaika,
 • pojazdy elektryczne,
 • biomasa,
 • biogaz,
 • biopaliwa,
 • pompy ciepła,
 • CHP - kogeneracja.

2. Inteligentna dystrybucja energii i energooszczędne sieci.
3. Efektywne wykorzystanie energii:

Więcej informacji na temat targów na stronie organizatora - www.renexpo-warsaw.com.

źródło i zdjęcie: REECO

Dodano: 2011-05-30

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej