Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Zmiany w programie "Rodzina na Swoim" przyjęte przez Sejm

Sejm przyjął nowelizację ustawy o rządowych dopłatach do kredytu. Zmiany dotyczą między innymi wartości mnożnika określającego limit ceny metra kwadratowego mieszkania. Cena lokalu finansowanego z rządową dopłatą będzie musiała być niższa.

Według nowych zasad dotyczących programu "Rodzina na Swoim" mnożnik określający limit ceny metra kwadratowego mieszkania będzie wynosił 1,0 na rynku pierwotnym, a nie jak dotychczas 1,4.

Najbardziej oczekiwaną zmianą w programie jest powiększenie grona jego beneficjentów o osoby samotne. Single będą mogły kupić mieszkanie o powierzchni nieprzekraczającej 50 m2. Nowelizacja ustawy zakłada również maksymalny wiek kredytobiorcy na poziomie 35 lat. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, rynek wtórny nie został wycofany z programu. Zmieniła się jednak wartość mnożnika, który określa maksymalną cenę mieszkania (z 1,4 do 0,8). Oznacza to zmniejszenie liczby mieszkań dostępnych na rynku wtórnym.

Zakończenie rządowych dopłat w ramach programu "Rodzina na Swoim" przewidywane jest wraz z końcem 2012 r. Nowe zasady będą obowiązywać  po zaakceptowaniu tekstu ustawy przez Sejm oraz podpisaniu jej przez Prezydenta. Jak przewidują analitycy nastąpi to nie wcześniej niż w pod koniec lipca 2011 r.

opr.: Anna Gumowska, Prime Time PR
zdjęcie: Prime Time PR

Dodano: 2011-06-14
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej