Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Zmiany w programie "Rodzina na Swoim" przyjęte przez Sejm

Sejm przyjął nowelizację ustawy o rządowych dopłatach do kredytu. Zmiany dotyczą między innymi wartości mnożnika określającego limit ceny metra kwadratowego mieszkania. Cena lokalu finansowanego z rządową dopłatą będzie musiała być niższa.

Według nowych zasad dotyczących programu "Rodzina na Swoim" mnożnik określający limit ceny metra kwadratowego mieszkania będzie wynosił 1,0 na rynku pierwotnym, a nie jak dotychczas 1,4.

Najbardziej oczekiwaną zmianą w programie jest powiększenie grona jego beneficjentów o osoby samotne. Single będą mogły kupić mieszkanie o powierzchni nieprzekraczającej 50 m2. Nowelizacja ustawy zakłada również maksymalny wiek kredytobiorcy na poziomie 35 lat. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, rynek wtórny nie został wycofany z programu. Zmieniła się jednak wartość mnożnika, który określa maksymalną cenę mieszkania (z 1,4 do 0,8). Oznacza to zmniejszenie liczby mieszkań dostępnych na rynku wtórnym.

Zakończenie rządowych dopłat w ramach programu "Rodzina na Swoim" przewidywane jest wraz z końcem 2012 r. Nowe zasady będą obowiązywać  po zaakceptowaniu tekstu ustawy przez Sejm oraz podpisaniu jej przez Prezydenta. Jak przewidują analitycy nastąpi to nie wcześniej niż w pod koniec lipca 2011 r.

opr.: Anna Gumowska, Prime Time PR
zdjęcie: Prime Time PR

Dodano: 2011-06-14

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej