Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Zrównoważonego Rozwoju w Budownictwie Future 4 Build

Future 4 Build - Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Zrównoważonego Rozwoju w Budownictwie odbędzie się w dniach 17 - 18 października 2011 r. w Warszawie. Tematy, poruszane w trakcie tego spotkania, obejmować będą zieloną przyszłość Polski, inwestycje i fundusze oraz technologie i innowacje.

Future 4 Build nie będzie typową wystawą i konferencją w ramach tradycyjnej, wyeksploatowanej już formuły. Będzie to dwudniowa merytoryczna dyskusja, w którą zaangażowani będą wszyscy uczestnicy konferencji, zarówno przedstawiciele instytucji rządowych, izb i stowarzyszeń jak i  sektora komercyjnego uczestniczącego w rozwoju budownictwa zrównoważonego w Polsce. Organizatorzy gwarantują, iż będzie to spotkanie wypełnione praktyczną wiedzą, podczas którego nie zabraknie gorących dyskusji.

Program konferencji tworzony jest z przy współpracy z Narodową Agencją Poszanowania Energii, RICS - Królewskim Stowarzyszeniem Dyplomowanych Rzeczoznawców oraz  Buro Happold. Tematyka konferencji podzielona została na trzy podstawowe sektory: Zielona Przyszłość Polski, Inwestycje i Fundusze, Technologie i Innowacje.

Wybrane tematy konferencji Future 4 Build:

  • wpływ regulacji Unii Europejskiej na politykę zrównoważonego budownictwa w Polsce;
  • czynniki niezbędne do stworzenia  budynku "prawie zeroenergetycznego";
  • praktyczny proces powstawania zrównoważonego budynku;
  • koszty przystosowania budynku do norm zrównoważonego budownictwa;
  • międzynarodowe standardy wpływające na poszukiwania optymalnego certyfikatu zrównoważonego budynku w warunkach polskich.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa EXPO Arena, która będzie doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań i produktów w zakresie zrównoważonego budownictwa.

Honorowym Patronatem objął Ministrer Infrastruktury.

źródło i zdjęcie: www.future4build.com

Dodano: 2011-06-15

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej