Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

"Ekologia a Budownictwo? tematem konferencji

Wczoraj w Bielsku Białej, rozpoczęła się trzydniowa XIX Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Techniczna ?Ekologia a Budownictwo?, która porusza szereg kwestii wiążących budownictwo z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Organizatorami obrad są Komitet Ekologii przy Zarządzie Głównym PZIiTB, ITB w Warszawie, Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska, PZIiTB o/Bielsko-Biała, a także Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Katowicach.

Uczestnicy konferencji "Ekologia a Budownictwo" mogą zapoznać się z problemami dotyczącymi budownictwa pasywnego, sposobami zmniejszania emisji zanieczyszczeń przez zastosowanie nowoczesnych technologii oraz metodami poprawy komfortu cieplnego w budynkach.

Dużym zainteresowaniem, podczas pierwszego dnia konferencji "Ekologia a Budownictwo", cieszyła się prezentacja Haliny Prejzner z Instytutu Techniki Budowlanej, pt. ? Emisja lotnych zwiazków organicznych z wyrobów budowlanych do powietrza wnętrz w pracach UE i CEN?.  Temat ten omówiony został w zakresie norm, dyrektyw oraz prac legislacyjnych tworzonych z myślą o materiałach budowlanych. Nie pominięto w dyskusji spraw dotyczących azbestu.

Wśród innych szeroko omawianych tematów tegorocznej konferencji ?Ekologia a Budownictwo? znalazły się:

  • Redukcja CO2, jako podstawowy wskaźnik postępu UE na drodze do zrównoważonego rozwoju.
  • Analiza rozkładu pola temperatury w przegrodzie izolowanej styropianem.
  • Naturalna wełna mineralna w nowej generacji.
  • Wpływ wybranych czynników przyrodniczych na koszty realizacji budynków.
  • Czynniki biologiczne na elewacjach budynków mieszkalnych.
  • Realizacja obiektów budowlanych w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

opr.: Redakcja
zdjęcie: Aneta Sadlik

 

Dodano: 2009-10-23

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej