Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Oszczędzasz wodę? Weź udział w konkursie firmy Oras!

Oszczędzasz wodę? Podziel się swoimi pomysłami na oszczędzanie i wygraj najbardziej ekologiczne baterie na rynku. Firma Oras ogłosiła właśnie konkurs: uczestnicy pokazują swoje sposoby, jak zmniejszyć zużycie wody. Konkurs potrwa do końca listopada 2011 r., nagrodami są  ekologiczne baterie do łazienki z nowej linii Oras Eterna.

Firma Oras, wprowadziła od 1 października br. do sprzedaży ekologiczną baterię Eterna, która wskazuje idealny czas brania natrysku. Oras projektuje armaturę łączącą ekologiczne rozwiązania i nowoczesny design.

By dodatkowo zachęcić Polaków do oszczędzania wody, Oras ogłosił właśnie konkurs. Poprzez formularz na stronie internetowej www.oras.com można zgłaszać ciekawe pomysły na to, jak oszczędzać wodę w domu. Uczestnicy powinni odpowiedzieć na pytanie: "Jak moja rodzina oszczędza wodę", i do końca listopada br. przesłać swoje zgłoszenie.

Na 10 autorów najciekawszych odpowiedzi czekają eko-nagrody: rewolucyjne baterie łazienkowe Oras Eterna - natryskowa o wartości 1.430 zł każda oraz modele wannowo-natryskowe o wartości 1.650 zł każda, a także 5 elektronicznych wag do bagażu. Oras Eterna to pierwsza na rynku bateria, która komunikuje się z użytkownikiem za pomocą światła. Krany wyposażone są w migającą funkcję EcoLed - bateria zasygnalizuje nam, czy oszczędzamy wodę i jesteśmy ekologiczni.

Zielone światło na kranie oznacza, że jesteśmy eko, czerwone - czas kończyć kąpiel. Model wannowo-natryskowy ma dodatkową funkcję automatycznego napełniania wanny.

Ogłoszenie wyników nastąpi 15 grudnia 2011 r. Ze szczegółami konkursu można zapoznać się na stronie Oras. Więcej na temat działania baterii Oras Eterna: http://www.oraseterna.com/pl.

źródło i zdjęcie: Oras

Dodano: 2011-10-10

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej