Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Nowa inicjatywa PLGBC Healthy Kids = Zdrowe Dzieci

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego rusza z inicjatywą PLGBC Healthy Kids = Zdrowe Dzieci. Akcja ta ma na celu propagowanie wiedzy na temat jakości powietrza we wnętrzach wśród ogółu społeczeństwa. PLGBC również planuje aspekt charytatywny akcji.

W związku z tym, że spędzamy ponad 90% swojego czasu wewnątrz budynków, a 1/3 wszystkich obiektów ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, jest to szczególnie ważne aby jak najszybciej zacząć szerzyć wiedzę na ten temat w Polsce, mówi Agnes Vorbrodt, Założycielka, Dyrektor Wykonawcza i Wice Prezydent PLGBC. PLGBC zaprasza do współpracy wszystkie firmy i jednostki, którym również zależy na zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa naszym dzieciom!

Akcja PLGBC Healthy Kids = Zdrowe Dzieci została ogłoszona podczas World Green Building Week w Warszawie 20 września 2011. PLGBC planuje przygotować serię artykułów kierowanych do rodziców, nauczycieli i dziadków naszych Polskich pociech. Zostaną opublikowane także informacje dotyczące problemów z IEQ (jakością powietrza wewnątrz budynków) w prasie branżowej.

W ramach akcji PLGBC Healthy Kids = Zdrowe Dzieci, przy pomocy Członków PLGBC i sponsorów, Stowarzyszenie będzie przemieniać losy biednych dzieci, jeden dom małego dziecka za drugim. Kulminacją będzie wytypowanie serii domów małego dziecka, w których PLGBC wraz z firmami Członkowskimi i sponsorami wybuduje/wyposaży pomieszczenia zdrowej zabawy.

W następnym etapie PLGBC planuje również przygotować "green toolkit", zestaw informacji na temat IEQ, który będzie przekazywany szkołom i przedszkolom w celu poprawienia wiedzy z tego zakresu. PLGBC ma nadzieję, że wpłynie w ten sposób na zamówienia publiczne oraz na prywatne przetargi, powodując, że nowopowstające oraz remontowane obiekty będą budowane zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego.

źródło i zdjęcie: PLGBC

Dodano: 2011-10-12

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej