Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Certyfikat Innovator Małopolski 2011 dla Pro-Eco Invest

Krakowska firma Pro-Eco Invest otrzymała Certyfikat Innovator Małopolski 2011. Wyróżnienie zostało przyznane za konstrukcję nośną wykonaną ze spienionego polistyrenu.

Materiał w postaci prefabrykowanych elementów charakteryzuje się doskonałymi parametrami termicznymi i służy do budowy domów energooszczędnych oraz obiektów komercyjnych. Dodatkowym atutem budynków wykonanych ze spienionego polistyrenu jest krótki czas ich realizacji; stumetrowy dom powstaje w czasie 4-6 tygodni.

Certyfikat Innovator Małopolski 2011 przyznany przez Centrum Transferu Technologii to dla nas nie tylko szczególne wyróżnienie, ale i potwierdzenie, że to co robimy ma przyszłość. Liczę, że udział w konkursie otworzy przed nami wiele drzwi i pozwoli na dalszy rozwój firmy, mówi Henryk Świtowski z firmy Pro-Eco Invest S.A.

Energooszczędne domy wykonane w nagrodzonej technologii można obejrzeć w podkrakowskich Niepołomicach. Realizacją i sprzedażą tych inwestycji zajmuje się firma Wawel Service, jeden z największych deweloperów w Krakowie.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Dodano: 2011-12-06

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej