Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

System Fibaro w harmonii ze środowiskiem

System Fibaro to rozwiązanie automatyki budynkowej, które umożliwia bezinwazyjną instalację. System opiera się o interfejs radiowy co pozwala oszczędzić na okablowaniu i sprzyja ochronie środowiska.

Oprócz standardowej instalacji elektrycznej nie jest wymagana żadna dodatkowa magistrala danych. W przypadku istniejącej instalacji elektrycznej nie ma konieczności jej wymiany na nową. Zminiaturyzowane moduły systemu Fibaro instaluje się w dowolnej puszce podtynkowej za włącznik np: światła, rolety, itd. i działają w każdej instalacji.

Wszystkie urządzenia systemu Fibaro zostały wykonane zgodnie z zaleceniami unijnej dyrektywy RoHS (ang. Restriction of Hazardous Substances). Wskazana dyrektywa ma na celu zmniejszenie ilości niebezpiecznych substancji, przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych i elektronicznych. Co więcej, produkty Fibaro, zgodnie z dyrektywa WEEE (ang. Waste of Electrical and Electronic Equipment) oznakowane są dedykowanym znakiem dotyczącym zakazu wyrzucania urządzeń elektrycznych do kosza wraz z odpadami komunalnymi lecz konieczności zutylizowania ich tak, by nie zaśmiecać środowiska odpadami elektrycznymi.

System Fibaro mierzy aktualne zużycie energii elektrycznej (gazu/wody/ciepła) i umożliwia zarządzanie zużyciem, reagując na każdą sytuacje, która może generować niepotrzebną stratę energii (np. grzanie przy otwartym oknie). Użytkownik systemu Fibaro może zaprojektować scenę, w której przy każdym wyjściu z domu natychmiast odcięte zostają wszystkie urządzenia funkcjonujące w stanie uśpienia.

Wszystkie podzespoły są zasilane przez zasilacze o największej możliwej sprawności. Ilość komunikatów radiowych używanych w systemie jest ograniczona do minimum aby oszczędzać energię. Urządzenia zasilane bateryjnie wprowadzane są w stan uśpienia alby oszczędzać baterie i wydłużyć ich czas pracy. W przeciwieństwie do większości systemów jest swoboda w doborze odbiornika energii (LED, świetlówki kompaktowe).

źródło i zdjęcie: Fibar Group

Dodano: 2011-08-09

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej