Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

O ekologii na Globe Forum w Gdańsku

Pierwsza polska edycja międzynarodowego Globe Forum pod hasłem "Innowacyjność w gospodarce na rzecz zrównoważonego rozwoju? skupia od wczoraj w Gdańsku przedstawicieli środowisk biznesowych, politycznych i naukowych.

Uczestnicy Globe Forum próbują uzyskać odpowiedź na pytanie - w jakim kierunku powinien rozwijać się świat, aby nie degradować środowiska i zasobów naturalnych.

Pomostem między ekologią i ekonomią są zaawansowane technologie i innowacje. Forum, łącząc te trzy obszary, stanowi ogromną szansę dla całego regionu, ponieważ wpisuje postawę odpowiedzialności środowiskowej w ramy ekonomiczne, powiedział Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Dostrzegam w tym dodatkowy bodziec dla Europy Środkowowschodniej w dążeniu ku standardom wypracowanym w krajach rozwiniętych.

Świat powinien tak się rozwijać, aby zaspokajając potrzeby obecnego pokolenia nie zostały umniejszone szanse przyszłych generacji. Według uczestników Forum można tego dokonać wykorzystując nowe technologie zmierzające do ograniczenia zużycia energii i wprowadzenia technologii redukujących emisję gazów cieplarnianych.

Polska gospodarka uzależniona od węgla i uznawana za mało innowacyjną może nadgonić stracony czas korzystając z doświadczeń krajów bardziej rozwiniętych i funduszy Unii Europejskiej.

W Globe Forum, po raz pierwszy odbywającym się w Gdańsku, udział bierze 1200 gości z kraju i świata. Dyskusje obejmują problemy efektywności gospodarki, strategii rozwoju miast, energetyki i odnawialnych źródeł energii z uwzględnieniem potrzeb społecznych i środowiskowych.

Podczas Globe Forum specjalne miejsce zajmie temat recyklingu. W panelu "Recykling opakowań. Czy Polska robi wystarczająco dużo?" poruszona zostanie kwestia okresu przejściowego dla Polski, która do 2014 r. ma dostosować dostosować system odzysku i recyklingu do standardów europejskich.

Globe Forum jest szwedzką organizacją, która pośredniczy między innowatorami a przedsiębiorcami, inwestorami i sektorem publicznym promując w tych środowiskach postawy innowacyjne. Oprócz tego na międzynarodowych konferencjach, które odbywają się pod tą samą nazwą szerzy i wspiera ideę zrównoważonego rozwoju i innowacyjności zarówno w sferze publicznej jak i ekonomicznej.

źródło: www.trojmiasto.pl, www.gfbn.com
zdjęcie: www.wobet.eu

 

 

Dodano: 2009-10-29

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej