Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Deklaracja współpracy na rzecz rozwoju energetyki wodnej w Polsce

Resorty gospodarki i skarbu państwa oraz Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej podpisały deklarację współpracy na rzecz rozwoju energetyki wodnej w Polsce.

Umowa przyczyni się do stworzenia przyjaznego klimatu wokół energetyki wodnej. Jest też szansą na rozwój inwestycji w tym obszarze, oceniła wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Wiceminister przypomniała, że zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej, Polska musi zwiększyć udział energii ze źródeł odnawialnych w bilansie energetycznym do 15 proc. w 2020 r.

Wiceminister skarbu państwa Jan Bury zaapelował przy tym o stworzenie dobrych warunków prawnych i instytucjonalnych dla rozwoju tego rodzaju energetyki. Liczę, że dzisiejsza deklaracja otworzy drzwi do inwestycji w elektrownie wodne, powiedział wiceszef MSP.

Leszek Karwowski, prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej zapewnił, że podjęte zostały prace nad uproszczeniem warunków udostępniania terenów pod inwestycje związane z energetyką wodną.

 

źródło: www.efi24.com
zdjęcie: www.portfel.pl

Dodano: 2009-10-29

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej