Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ogrzewanie kompaktowe Vitodens 242-F

Viessmann oferuje nowy kocioł Vitodens 242-F. Jest to przyścienny, gazowy kompakt kondensacyjny, fabrycznie przygotowany do bezpośredniego przyłączenia instalacji solarnej.

Moduł regulacji solarnej jest wbudowany i sterowany przez regulator Vitotronic, z dużym wyświetlaczem graficzno-tekstowym oraz modułem obsługowym, który może być zamontowany osobno w uchwycie ściennym.

Vitodens 242-F jest wyposażony w emaliowany, 170 l biwalentny podgrzewacz pojemnościowy. Efektywność kotła wzmacnia cylindryczny palnik gazowy MatriX, który zapewnia długoletnią eksploatację poprzez zastosowanie siatki MatriX ze stali nierdzewnej. Palnik Matrix ma układ regulacji spalania Lambada Pro Control, który automatycznie dopasowuje się do zmiennej jakości gazu, co gwarantuje sprawność znormalizowaną do 109% oraz niskie wartości emisji.

Vitodens 242-F jest przewidziany do nowych budynków, jak również do modernizacji starych, nieefektywnych kotłowni.

opr.: www.viessmann.pl

Dodano: 2009-10-01

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej