Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Rusza kolejna edycja projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa"

Kolejny cykl seminariów i warsztatów poświęconych budownictwu zrównoważonemu ruszy w marcu 2012 r. Tematem tegorocznych spotkań będzie zrównoważone projektowanie. Twórcą i głównym sponsorem tego edukacyjnego projektu jest firma RD bud.

Pierwsze seminarium ?Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania", w ramach tegorocznej edycji odbędzie się 27 marca br. we Wrocławiu. Zainicjuje ono ogólnopolski cykl seminariów połączonych z warsztatami adresowanych do wszystkich grup zawodowych zaangażowanych w budowlany proces inwestycyjny.

Celem III edycji projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" jest pogłębienie świadomości dotyczącej zrównoważonego projektowania. Zamiarem organizatorów jest zainicjowanie branżowej dyskusji wśród wszystkich podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji w najciekawszych regionach Polski.

Naszym celem jest edukacja i wypracowanie zasad współpracy wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego na każdym jego etapie, tak, aby realizacja zrównoważonych budynków stała się faktem. To bardzo ważne, bo podejmowane dziś decyzje będą skutkować poprawą jakości życia użytkowników budynków w ciągu najbliższych lat, mówi Jean Luc Darras, dyrektor techniczny w firmie RD bud.

Seminaria odbywające się w ramach cyklu podzielone będą na część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej prowadzone będą dyskusje panelowe, drugą część stanowić będą warsztaty. W zajęciach praktycznych, prowadzonych przez specjalistów, udział wezmą wszyscy słuchacze danego seminarium.

Uczestnicy III edycji projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" spróbują odpowiedzieć dlaczego zrównoważone budynki warto projektować, jak wykonywać projekty oraz czy jest to opłacalne.

Podczas zajęć prowadzone będą m.in. prace nad modelowym projektem budynku biurowego. Tworzone będą cztery zespoły obejmujące wszystkie grupy zawodowe zaangażowane w proces inwestycyjny. Doceniana będzie wiedza na temat efektywności energetycznej budynku, ochrony środowiska oraz planowania i organizacji budowy. Zwrócona zostanie uwaga na racjonalne gospodarowanie terenem i wodą, jak również na stronę finansową przedsięwzięć.

źródło i zdjęcia: Prospects in Poland

Dodano: 2012-02-24

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej