Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Weź udział w drugiej edycji Forum Małej Energetyki Wiatrowej

Instytut Energetyki Odnawialnej organizuje już drugą edycję Forum Małej Energetyki Wiatrowej (Forum MEW), która odbędzie się 13 marca 2012 r. w Warszawie podczas IV Targów Czystej Energii CENERG. Motywem przewodnim wydarzenia będzie wykorzystanie małych elektrowni wiatrowych w rolnictwie, mikrosieciach i inteligentnych sieciach energetycznych.

Forum Małej Energetyki Wiatrowej stanowi także platformę dyskusyjną dla całego środowiska mikrogeneracji do konkretnego odniesienia się do planów w zakresie wsparcia mikro-źródeł w ustawie o odnawialnych źródłach energii.

Główne tematy prezentacji podczas Forum Małej Energetyki Wiatrowej:

  • rynek małych elektrowni wiatrowych w Polsce,
  • proponowany system wsparcia dla małej energetyki wiatrowej,
  • możliwości wykorzystania energii z małych turbin wiatrowych w gospodarstwach rolnych,
  • rola mikrogeneracji w rozwoju systemu inteligentnych sieci elektroenergetycznych,
  • problem certyfikacji instalatorów małych elektrowni wiatrowych.

Udział w konferencji potwierdzili m. in.: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, NFOŚiGW, WFOŚiGW, URE, Bank BOŚ, Członkowie ZP FEO, PSE Operator, WMAE, Ventus, Antara, Aquael Dalkia, Dr Ząber , OPA labor, Onninen, Polbud, Expom  oraz instalatorzy małych turbin wiatrowych, dostawcy komponentów, jednostki naukowe i inwestorzy.

Program i rejestracja na stronie: www.forummew.ieo.pl.

Rejestracja tylko do 8 marca 2012 r.

źródło: IEO
zdjęcie: Dr Ząber

Dodano: 2012-03-07

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej