Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ekologiczny materiał izolacyjny

Konopie przemysłowe, jako jedne z najstarszych roślin uprawianych na świecie, mogą mieć zastosowanie w produkcji odzieży, paliw, żywności, papieru oraz materiałów budowlanych. TERMO-KONOPIE? to ekologiczny materiał izolacyjny, który stanowi pełnowartościowy zamiennik standardowo stosowanych izolacji - mineralnych, czy też kamiennych.

TERMO-KONOPIE?, jako pierwszy materiał izolacyjny z naturalnego włókna w Europie, otrzymały znak jakości natureplus?. Jest on przyznawany produktom budowlanym, przyjaznym dla środowiska naturalnego i nieszkodliwym dla zdrowia.

Jest to materiał odpowiedni dla osób cierpiących na alergię, który nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, nie podrażnia skóry ani dróg oddechowych. Wyklucza się negatywny wpływ na zdrowie podczas produkcji oraz przy montażu izolacji. Odporny jest również na działanie szkodników (mole, owady, nie atakują go myszy - nie zawiera żadnych białek, a wręcz odstrasza szkodniki) oraz jest odporny na pleśń, grzyby i procesy gnilne.

TERMO-KONOPIE? to izolacja, która poradzić sobie z wilgocią, "oddycha", a więc nie skrapla się w nim woda. Jest w stanie przyjąć aż 20% wilgotności bez zmiany swoich właściwości cieplnych i izolacyjnych. W ten sposób zagwarantowana jest automatyczna regulacja wilgotności, która powoduje powstanie zdrowego i przyjemnego klimatu w pomieszczeniach.

Izolacja TERMO-KONOPIE? charakteryzuje się niską przewodnością cieplną [ 0,038 W/(m?k)] i bardzo wysoką zdolnością akumulacji ciepła. Dzięki temu izolacja konopna ma dłuższe przesunięcie fazowe (wolniejsze przenikanie temperatury zewnętrznej przez izolację do pomieszczenia niż np. w przypadku izolacji mineralnej). To zapewnia optymalną ochronę przed zimnem w okresie zimowym i gorącem w porze letniej.

Produkty izolacyjne Termo-Konopie? są łatwe w obróbce, nie podrażniają skóry. Maty izolacyjne układa się szybko, można użyć formatów standardowych lub produkty o konkretnych zamawianych wymiarach. Jest to materiał o długiej żywotności, funkcjonalność i cechuje się niezmiennością kształtu.

TERMO-KONOPIE? w pełni zastępują tradycyjną izolację i posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jako materiał izolacyjny:

  • stanową wypełnienie izolacji, która dotychczas znajdowała się na budynku i między krokwiami;
  • nadają się zarówno do nowych, jak i starych budynków;
  • nadają się do izolacji dachów, stropów, podłóg, ścianek działowych, wewnętrznych i zewnętrznych ścian;
  • są idealne do drewnianych budynków i chat oraz domów z bali.

źródło i zdjęcie: IZOLACJE KONOPIE

Dodano: 2012-03-29

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej