Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Akademia Misia Haribo uczy dzieci, jak oszczędzać energię

Akademia Misia Haribo otwiera się na ekologię i uczy dzieci, jak oszczędzać energię. Tegoroczna edycja wiosenna konkursu w przedszkolach przebiega pod hasłem "Oszczędzamy energię z Misiem Haribo", w szkołach zaś jest to krótkie hasło "Zgaś światło!".

Tym razem  Projekt ma być odpowiedzią na ogłoszenie przez ONZ roku 2012 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi.

Program wpasowuje się w modny obecnie eko-trend, zgodnie z którym energooszczędność, globalne ocieplenie czy zanieczyszczenie środowiska, przestają być tematami poruszanymi wyłącznie przez ekologów. Społeczna debata o konieczności dbania o naszą planetę jest coraz częściej obecna w mediach oraz w publicznym życiu.

- W tej dyskusji widzimy także miejsce dla dzieci - przekonuje Maria Kochalska, prezes Haribo w Polsce. - Od początku trwania Akademii Misia Haribo, a więc od 2007 roku, staramy się uczyć poprzez zabawę. W tegorocznej wiosennej edycji naszego programu przekonujemy wychowawców, nauczycieli oraz rodziców, że proekologiczne postawy należy kształtować już u najmłodszych dzieci. Taki wymóg stawia przed nami współczesność - dodaje Maria Kochalska.

W ramach programu będą prowadzone eko-zajęcia z dziećmi, podczas których maluchy zostaną wprowadzone w świat ekologii, dowiedzą się, czym jest energia oraz jak ją oszczędzać. Kolejnym krokiem jest przygotowanie w grupach prac konkursowych pokazujących sposoby oszczędzania energii w domu, szkole lub przedszkolu, a także w środowisku naturalnym.

Tegoroczna wiosenna edycja Akademii trwa od 15 marca do 30 kwietnia.

Więcej informacji: Konkurs Akademii Misia Haribo - "Oszczędzamy energię z Misiem Haribo"

źródło: informacja prasowa

Dodano: 2012-04-11
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej