Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

2012 - Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi

16 stycznia 2012 r. w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) Sekretarz Generalny ONZ uroczyście rozpoczął Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi.

Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon z poparciem grupy "UN-Energy" i Fundacji ONZ jest przewodniczącym nowej światowej inicjatywy: "Zrównoważona Energia dla Wszystkich Ludzi?. W ramach inicjatywy rządy, sektor prywatny oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie angażują się, aby zrealizować trzy główne cele dotyczące powszechnego dostępu do zrównoważonej energii do 2030 roku:

  • Zapewnienie powszechnego dostępu do nowoczesnych usług energetycznych.
  • Podwojenie tempa poprawy efektywności energetycznej.
  • Podwojenie udziału energii odnawialnej w globalnym "koszyku energetycznym".

Wystąpienie Sekretarza Generalnego ONZ z okazji rozpoczęcia Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi:

"Zrównoważona energia dla wszystkich ludzi jest zarówno niezbędna, jak i osiągalna. Powinniśmy tworzyć nową energetyczną przyszłość, która wykorzysta siłę technologii i innowacji w służbie ludziom i naszej planecie.

Zrównoważona energia oznacza dobrą gospodarkę, dobre środowisko i sprawiedliwość na świecie. Jest drogą ku przyszłości. Dlatego też utworzyłem inicjatywę "Zrównoważona Energia dla Wszystkich Ludzi".

Naszym celem jest redukcja ubóstwa, poprawa życia i pobudzenie światowego dynamizmu oraz zwalczanie zmian klimatycznych. To jest potrójne zwycięstwo w trudnych czasach. Jedna na pięć osób na Ziemi nie ma dostępu do nowoczesnej energii elektrycznej. Jest to niesprawiedliwe i niedopuszczalne.

Nadszedł czas, aby położyć kres energetycznemu ubóstwu. Jednocześnie, nasza planeta ociepla się. Zmiany klimatyczne zagrażają życiu, pokojowi i dobrobytowi.

Musimy doprowadzić energię do każdego gospodarstwa domowego, jednocześnie zmniejszając globalną temperaturę. Musimy podejmować działania teraz, aby budować gospodarkę czystą energią.?

źródło: www.unic.un.org.pl

Dodano: 2012-01-20

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej