Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

VII Warszawskie Dni Recyklingu

Już po raz siódmy odbędą się Warszawskie Dni Recyklingu, którego organizatorem jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Akcja ta ma na celu promocję postaw proekologicznych oraz krzewienie idei selektywnej zbiórki surowców wtórnych i recyklingu wśród mieszkańców Warszawy.

W tym roku odbędą się dwie edycje dzielnicowe oraz finał. Oprócz głównego pikniku rodzinnego, odbędą się akcje organizowane przy urzędach dzielnicowych: 12 maja na Bielanach oraz 19 maja w Wesołej. Każdy, kto przyniesie surowce wtórne będzie mógł otrzymać piękne zielone nagrody - zioła kuchenne, kwiaty oraz sadzonki drzew i krzewów.

Finał VII Warszawskich Dni Recyklingu odbędzie się 26 maja br. na boisku bocznym w Parku Agrykola. Już od godz. 10.00 warszawiacy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wielu ekologicznych konkursach, podczas których otrzymają zielone upominki w zamian za surowce wtórne. Organizator VII Warszawskich Dni Recyklingu przygotował w tym roku ponad 20 tysięcy roślin - kwiatów (m.in. pelargonie, begonie, lobelie, aksamitki), ziół kuchennych (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, rukola) oraz sadzonek (m.in. świerki, jodły, tuje, jałowce), które mieszkańcy stolicy otrzymają w zamian za makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz tonery. Dodatkowo będzie można otrzymać ekologiczne torby na zakupy oraz inne ekologiczne gadżety i nagrody.

Celem Warszawskich Dni Recyklingu jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

źródło i zdjęcie: www.stolicaczystosci.pl

Dodano: 2012-05-11
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej