Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ekologiczne produkty w Twoim domu

Dbając o środowisko coraz częściej pakujemy zakupy do biodegradowalnych toreb, wyłączamy światło na czas naszej nieobecności w pokoju czy też segregujemy śmieci. Takie działania mogą znacząco wpłynąć na kondycje naszej planety. Również producenci materiałów budowlanych oraz elementów wyposażenia wnętrz uwzględniają w swojej ofercie komfortowe dla użytkownika i jednocześnie przyjazne środowisku rozwiązania.

Świadome i przyjazne środowisku zakupy

Firmy aktywnie odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne produkty. Stale uatrakcyjniają swoją ofertę, przedstawiają stosowne certyfikaty i potwierdzenia jakości swoich towarów. W sklepie spożywczym mamy działy z organiczną żywnością, a w drogeriach coraz łatwiej znaleźć naturalne kosmetyki i detergenty. Nie tylko towary szybko zbywalne mogą być ekologiczne.

Przykładem przyjaznego środowisku produktu jest pokrowiec na materace firmy Janpol. Model Ecosphere Tencel wytworzony został z dzianiny, której włókna pochodzą z naturalnego surowca, podlegającego pełnej regeneracji. Oznacza to, że proces produkcji tego pokrowca nie niszczy środowiska, gdyż włókna, które są w jego trakcie wykorzystywane, odrastają, same się regenerują. Poza tym dzianina ta posiada naturalną zdolność "oddychania", reguluje temperaturę ciała w czasie snu, przejmuje oraz odprowadza wilgoć. Jest bardzo estetyczna i przyjemna w dotyku. Można prać ją nawet w 60 stopniach, więc łączy walory ekologiczne z czysto pragmatycznymi. Pokrowiec Ecosphere Tencel z oferty Fabryki Materacy Janpol to dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie zarówno naturalne rozwiązania, jak i komfort snu.

źródło i zdjęcia: Fabryka Materacy JANPOL

Dodano: 2012-06-14

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej