Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Preferencyjny kredyt na pompę ciepła

BOŚ Bank we współpracy z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował ofertę kredytów, które na korzystnych warunkach pozwolą sfinansować zakup i montaż tego pomp ciepła. Wsparcie WFOŚiGW można uzyskać także na sfinansowanie pozostałych odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych, rekuperatorów, ogniw fotowoltaicznych i innych), modernizację systemów grzewczych czy gospodarowanie odpadami.

Segregowanie odpadów, oszczędzanie energii, naturalne produkty. Bycie "eko" to już nie tylko moda - to istotny element naszego życia. Możemy żyć w jeszcze większej zgodzie z naturą wprowadzając do naszego domu jedno z wielu dostępnych rozwiązań ekologicznych.

Zalety i zastosowanie pomp ciepła

Mechanizm działania pompy ciepła zwykło się tłumaczyć na zasadzie "odwróconej lodówki". Tak samo bowiem jak chłodziarka pobiera ciepło z produktów i usuwa je na zewnątrz, pompa ciepła przechwytuje ciepło z otoczenia i "oddaje" je dalej, do instalacji centralnego ogrzewania w naszych mieszkaniach. Do efektywnego funkcjonowania, urządzenia te wykorzystują dwa źródła energii: środowisko naturalne i prąd elektryczny.

Jak więc przejawia się ich ekologiczność? Poprzez oszczędność energii. Wykorzystując jedną jednostkę energii elektrycznej pompa ciepła jest w stanie wytworzyć aż 3-4 jednostki energii cieplnej. Źródeł naturalnej energii dla ich funkcjonowania jest mnóstwo. Można zaliczyć do nich wszelkie środowiskowe elementy otoczenia (grunty, podłoża skalne, wody gruntowe czy powietrze), jak i ośrodki sztuczne: wody technologiczne w przemyśle, czy ścieki komunalne.

Preferencyjny kredyt na pompę ciepła

Przy niezliczonej liczbie zalet pompy ciepła mają chyba tylko jedną wadę, a jest nią cena. Z tego właśnie powodu BOŚ Bank we współpracy z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował ofertę kredytów, które na korzystnych warunkach pozwolą sfinansować zakup i montaż tego typu rozwiązań ekologicznych. Dzięki zaangażowaniu środków pochodzących z Wojewódzkich Funduszy, kredyty na ekologiczne inwestycje zyskują korzystne oprocentowanie, obniżone w stosunku do standardowej oferty bankowej. Preferencyjne kredyty przygotowane wspólnie z WFOŚiGW różnią się w zależności od województwa, dlatego o szczegóły oferty najlepiej zapytać w najbliższej placówce BOŚ Banku.

opr.: Grażyna Kasprzak, ekspert ds. inżynierii środowiska, Bank Ochrony Środowiska
zdjęcie: Buderus

Dodano: 2012-06-28
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej