Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Stolarka drewniano-aluminiowa od MS więcej niż OKNA

Okna całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych, jednocześnie eleganckie i zachwycające naturalnym usłojeniem? Systemy drewniano-aluminiowe dostępne w ofercie MS więcej niż OKNA łączą w sobie zalety tych dwóch materiałów, dzięki czemu uzyskano kompromis pomiędzy pięknem drewna a wytrzymałością aluminium.

Okna drewniane to produkt z wyższej półki, doceniany za unikalne walory naturalnego materiału. Zastosowanie aluminiowej zewnętrznej ramy sprawia, że okna nie wymagają już okresowej konserwacji w celu ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Warstwę lakieru, którą do tej pory należało co kilka lat odnawiać, zastąpiono wytrzymałą ramą aluminiową. Dzięki temu jedno okno łączy w sobie praktyczne i estetyczne zalety tych dwóch materiałów.

Wewnętrzna rama drewniana stanowi ozdobę wnętrza: nadaje mu ekskluzywny charakter i cieszy urokiem naturalnego materiału. Z kolei zewnętrzna rama aluminiowa to najskuteczniejsza na rynku ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Systemy drewniano-aluminiowe wybierane są nie tylko ze względów praktycznych. To także sposób na połączenie nowoczesnego designu z klasycznym pięknem drewna.

Stolarka drewniano-aluminiowa w ofercie firmy MS więcej niż OKNA
wykonywana jest na bazie systemu Gemini i Nordic marki Aluron. W zależności od zastosowanego systemu dostępna jest w wielu wariantach i rodzajach wykończenia ram - od okien rozwierno-uchylnych, po drzwi zewnętrzne i balkonowe. Stolarka charakteryzuje się wysokimi właściwościami statycznymi i akustycznymi, a dzięki dodatkowej warstwie aluminium parametry izolacyjne okien drewnianych są jeszcze lepsze.

Dwie ramy montowane są ze sobą za pomocą zaczepów systemowych, a kolorystykę i wykończenie każdej z nich wybiera się oddzielnie. Rama drewniana dostępna jest w szerokiej gamie lakierów podkreślających naturalne usłojenie. Rama aluminiowa może być malowana proszkowo na dowolny kolor z palety RAL lub anodowana, aby uzyskać trwałą i nieścieralną powłokę z właściwościami antykorozyjnymi.

Od zewnątrz okno może być wykończone w wielu wariantach: w zaokrąglonej lub prostej linii profili, o ostrych bądź opływowych krawędziach, w stylistyce retro i modernistycznej. Dlatego z łatwością można dostosować je do różnorodnych stylów architektonicznych i uzyskać odmienny efekt wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wszystko to sprawia, że stolarka drewniano-aluminiowa jest z powodzeniem wykorzystywana nie tylko w budownictwie użytkowym, ale i w nowoczesnych domach jednorodzinnych.

źródło i zdjęcie: MS więcej niż OKNA

Dodano: 2012-09-04

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej