Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Weż udział w konferencji INNOVATIVE POLAND - ZIELONY BIUROWIEC!

INNOVATIVE POLAND to cykl konferencji organizowanych przez The Warsaw Voice, poświęcony wprowadzanym na polski rynek nowoczesnym technologiom, innowacyjnym rozwiązaniom i szeroko rozumianej ekologii. Tematem najbliższego spotkania, które odbędzie się 18 października 2012 r. w Warszawie, będą szeroko rozumiane energooszczędne technologie. Dyskusji towarzyszyć będzie wystawa innowacyjnych rozwiązań dla zielonego budownictwa.

Konferencja INNOVATIVE POLAND - ZIELONY BIUROWIEC (edycja II) kierowana jest do osób i firm zainteresowanych wprowadzaniem ekologicznych innowacji na polski rynek nieruchomości biurowych i komercyjnych. Wśród jej uczestników będą m. in. architekci, deweloperzy, inżynierowie budowlani, inwestorzy, szefowie spółek giełdowych i właściciele firm, przedstawiciele branż zainteresowanych rewitalizacją, certyfikacją, przedstawiciele sektora IT, bankowcy, finansiści, a także przedstawiciele rządu i samorządów.

Podczas spotkania zaprezentowane będą najciekawsze case study. Nie zabraknie dyskusji na temat możliwościach unowocześnienia poszczególnych sektorów rynku. Omówione będą także uwarunkowania prawne oraz możliwości uzyskania dofinansowania omawianych projektów.

W programie konferencji INNOVATIVE POLAND - ZIELONY BIUROWIEC znajdą się między innymi zagadnienia dotyczące:

  • zielonego budownictwa biurowego w Polsce;
  • roli Państwa w promowaniu budownictwa zrównoważonego;
  • energooszczędnych i ekologicznych technologii wykorzystywanych w zielonym budownictwie;
  • sposobów dofinansowania zielonego budownictwa w ramach programów MTBiGM i NFOŚiGW;
  • zielonych zakupów i wyposażenia z eko certyfikatem.

Konferencja odbędzie się 18 października 2012 r. w Centrum Nauki Kopernik, przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w Warszawie.

Serwis Ekobudowanie.pl zachęca do uczestnictwa w tym spotkaniu oraz bezpłatnej rejestracji.

źródło: INNOVATIVE POLAND

Dodano: 2012-10-08

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej