Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Drewno czy kompozyt?

Walory estetyczne drewna stały się inspiracją do poszukiwań podobnych zamienników. Głównym celem było zachowanie jego naturalnych właściwości i walorów wizualnych przy jednoczesnym zwiększeniu funkcjonalności, trwałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych. Od tego punktu rozpoczyna się historia kompozytu.

Kompozyt jest odpowiedzią na chęć pokonania ograniczeń związanych z wykorzystaniem drewna. Z założenia łączy on najlepsze cechy materiałów naturalnych i tworzyw sztucznych. Jako mieszankę drewna i PVC, cechuje go ładny wygląd i pożądana trwałość. Z zalet tego materiału korzysta coraz więcej osób.  Niewielkie wymagania pociągają za sobą wygodę i oszczędność czasu, co jest zaletą nie do przecenienia.

Wysoką jakość kompozytu drewnianego docenimy szczególnie w zimie, gdyż materiał ten nie gnije, nie pęka, nie puchnie, nie rozwarstwia się. Niemal nie wymaga konserwacji, łatwo się czyści. Dodatkowym atutem jest bardzo prosty, intuicyjny i szybki montaż, niewymagający użycia dodatkowych narzędzi, komentuje Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan.

Poza tym materiał ten nie ogranicza, gdyż możemy z niego wykonać niemal wszystko. Płotem kompozytowym ogrodzimy dom, podestami z kompozytu drewnianego wyłożymy taras, posadzkę balkonową, obrzeża basenu. Zbudujemy z nich również funkcjonalny podest w ogrodzie. Nie musimy przy tym skazywać się na monotonię stylistyczną.

Kompozyt jest więc doskonałą alternatywą dla osób ceniących zalety drewna, lecz szukających nowoczesnych i jednocześnie ekologicznych rozwiązań. Jedyne, czego nie posiadają jeszcze funkcjonalne zamienniki dla drewna, to jego zapach. Ale obserwując postępującą optymalizację wszystkich dziedzin życia, możemy przypuszczać, że to jedynie kwestia czasu.

źródło i zdjęcie: Plastivan

Dodano: 2012-11-20
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej