Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Oszczędzamy wodę w kuchni

Jak ograniczyć zużycie wody w kuchni, a tym samym zaoszczędzić pieniądze? Wystarczy zmienić kilka nawyków. Nawet drobna oszczędność w skali całego roku może urosnąć do pokaźnych sum. Zmywając naczynia ręcznie, warto przestawić się na styl oszczędny i nie robić tego pod bieżącą wodą. Wygodne stanowisko do zmywania - zlewozmywak z głęboką komorą i ociekaczem, bateria z ruchomą wylewką i natryskiem pomogą nam szybciej i oszczędniej uporać się z zadaniem.

Zmywarka to nie tylko oszczędność wody, ale także czasu, który możemy przeznaczyć na hobby, odpoczynek lub na pracę. Nawet w małej kuchni warto znaleźć miejsce na zmywarkę, ale wybierając sprzęt trzeba koniecznie zwrócić uwagę na zużycie wody i klasę energetyczną. Zmywarka powinna być dopasowana do potrzeb użytkowników.

Dużej rodzinie przyda się pojemny model, w którym zmieścimy nawet 14 zestawów naczyń. Dzięki trzem koszom w nowej zmywarce Franke FDW 614 DTS 3B A++, jeszcze lepiej wykorzystamy przestrzeń i zmyjemy więcej naczyń podczas jednego cyklu, który zużywa jedynie 9 litrów wody.

Nawet w domach ze zmywarką, bateria kuchenna stale wykorzystywana jest do mycia warzyw, owoców czy rąk, a wybór nowoczesnej armatury pomoże nam ograniczyć zużycie wody. Baterie wyposażone w natrysk pozwolą szybciej opłukać warzywa i owoce, zużywając przy tym mniej wody. W niektórych bateriach, jak np. w modelu Franke Lounge w mieszaczu zastosowano dwustopniowy przełącznik zabezpieczający przez otwarciem od razu pełnego strumienia, dzięki czemu przy każdorazowym użyciu baterii świadomie decydujemy o ilości zużytej wody. Po przeprowadzeniu badań, okazało się, że takie proste rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet do 30% wody.

Racjonalne korzystanie z wody i konsekwentne stosowanie ekologicznych rozwiązań w kuchni pozwalają zaoszczędzić wodę oraz pieniądze.

źródło i zdjęcie: Franke

Dodano: 2013-03-13
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej